
Інформаційна хвилинка «Безбар’єрність починається з кожного»
Безбар’єрність — це не про когось, це про всіх нас.
19 травня. Це простір, у якому кожна людина — незалежно від віку, фізичних можливостей чи соціального статусу — має рівний доступ до послуг, інформації та можливостей. Безбар’єрність — це пандуси замість сходів, чіткі шрифти й зрозумілі слова, інклюзивність у школах та на роботі. (посилання на документ)
20 травня в рамках тижня безбар’єрності відбулась година спілкування «Не будь байдужим до проблем іншого». Вихованці гуртків театрального мистецтва «Т.В.О.Р.Ч.І.» (керівник Довгалюк В.І.), англійської мови «Level Up» (керівник Тритиниченко Л.Ф.) та образотворчого мистецтва «Кольорові фантазії» (керівник Бондаренко Н.О.) познайомились з поняттям, що таке людяність, як ми можемо допомогти іншим. Пограли в гру «Деформовані речення». Зробили висновок, що «Людяність дорожча за все». А безбарєрність — це бачити людей! (посилання на фото звіт)
21 травня також в рамках тижня безбар’єрності В КЗПО «ЦДТЮ «Апельсин Плюс» був проведений тренінг для дітей нашого навчального закладу «Безбар’єрність — чому це стосується кожного«. Вихованці з цікавістю слухали та дивилися презентацію слайдів на екрані, розповідали власні історіїї та обговорювали відомих людей світу, які мали фізичні вади, але незважаючи на це, творили, працювали та залишили свій слід в історії людства. Гідний приклад таланту, сили духу та допомоги людям, які потребують підтримки. (посилання на фото звіт)
22 травня КЗПО «ЦДТЮ «Апельсин Плюс» відбулась бесіда з вихованцями гуртків закладу на тему «Безбар’єрному середовищу бути». За допомогою презентації діти познайомилися з напрямками безбар’єрності. Були розглянуті всі напрямки безбарєрності: освітній, економічний, цифровий, фізичний.
Особливу увагу приділили освітньому напрямку, говорили про навчання починаючи з дошкілля та закінчуючи вищими навчальними закладами освіти. Вихованці відкрито ділились історіями з власного життя. Було цікаво, інформативно. За допомогою діалогу педагогів та дітей всі учасники освітнього процесу дізнались багато нової інформації та створили атмосферу довіри і підтримки один одного. (посилання на фото звіт)
22 травня в рамках виховної діяльності гуртка психологічного напрямку «Пізнай себе» вихованці гуртка психологічного напрямку «Пізнай себе» (Деркач А.М.) створили творчу роботу під назвою «Долонька добра», яка стала символом підтримки, рівності та відкритості до кожного. Цей проєкт був присвячений важливій темі — безбар’єрності, як внутрішній готовності приймати різних людей такими, якими вони є, без упереджень і обмежень.
Кожна дитина намалювала власну долоньку, на якій залишала послання добра, підтримки, що символізує дружбу, повагу і прийняття. Вихованці створили образ єдності, де кожна «долонька» — це крок до суспільства, у якому немає бар’єрів у спілкуванні, навчанні чи сприйнятті інших.
Під час роботи діти обговорювали, що таке бар’єри — фізичні, емоційні та соціальні — і як можна їх долати. Особливу увагу приділили емпатії, доброзичливості, важливості взаємодопомоги та толерантності.
«Долонька добра» — це не просто малюнок, а маніфест дитячого бачення світу, де панує взаємоповага і відкритість до кожного, незалежно від його можливостей, зовнішності чи особливостей. Ця робота стала ще одним кроком у формуванні безбар’єрного мислення — з малого віку й на все життя. (посилання на фото звіт)
Інформаційний форум у КЗПО ЦДТЮ «Апельсин Плюс» — простір рівності та розуміння!
23 травня у нашому закладі відбулася подія, яка зігріла серця — форум «Толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями»
Наші юні учасники поринули у світ доброти, емпатії та взаємоповаги. Через інтерактиви, цікаві історії та відверті розмови ми разом вчилися бачити не обмеження, а можливості, розуміти один одного без слів і будувати світ без бар’єрів
Було багато посмішок, тепла та щирості — усе, що робить нас людьми.
Ми віримо: толерантність починається з дитинства (посилання на фото звіт)
Це про повагу, людяність і право бути на рівних.
Зміни починаються з маленьких кроків. І кожен з нас може зробити свій.
Разом ми все зможемо!